Šedesátka

Počátek července znamenal pro náš areál hektické období. Na 1. července jsme si v lednu naplánovali oslavy 60 let založení klubu, což obnášelo i určité organizační a pracovní nasazení, zejména v posledních červnových dnech. Navíc počasí moc nepřálo, ale do soboty se podařilo vše připravit. Jediné, co se moc nedalo, byl odhad účastníků akce. Zásoby jsme tedy pro jistotu lehce navýšili a čekali. Určitá nervozita panovala také z avízovaného přechodu studené fronty od severozápadu. Očekávání byla bohužel naplněna několika vydatnými odpoledními přeháňkami, které narušily plánovaný program a zhatily některá zpestření. Přesto snad drtivá většina z 87 účastníků (dopočítáno z fotodokumentace) odcházela spokojena, že se, někdy po letech, někdy po dnech setkala s bývalými i současnými členy a díky bohaté sbírce historických materiálů mohla zavzpomínat na své tenisové působení.

Po lehkém nedělním úklidu se areál postupně začal zaplňovat stany, dětským křikem a vůní kýty, kterou jsme dodatečně tepelně upravovali. Začínalo šestidenní soustředění zaměřené na zvýšení tenisového umu dětí a otestování nervové odolnosti trenérů (celkem nás bylo 9). Do náročného procesu se zapojilo 16 dětí (včetně sádrou ošperkované Báry) a hlavní pomocník přes všechno a provokatér kohokoliv Adam. Již od 3. dne byla na mnohých při ranní chůzi zcela zjevně patrná účinnost Moriho zvyšování fyzické kondice. Na záchod tak možná někteří došli později, ale do budoucna se nárůst svalové hmoty určitě neztratí.

Od soustředění si každoročně slibujeme (marně), že připravíme děti na turnajovou část sezóny, a každoročně následně sledujeme, jak naše snaha, energie a čas jdou do … . Letos nám naše úsilí vracejí alespoň babytenisté (a jejich rodiče), kteří s vervou vtrhli na turnajovou šňůru. A ačkoli výsledky v této kategorii nejsou úplně to nejdůležitější a ani je nelze přeceňovat, přinášejí nám povětšinou radost a dávají smysl našemu snažení.

A o tom, že snaha plody přináší svědčí úspěch našich členek Radky a Jany a jejich partnerů Honzy a Tomáše. Davídkovi a Viktorce přejeme šťastný život a jejich rodičům hodně úspěchů při výchově.

DSC06256.JPG

23.9. Vydařený víkend má za sebou Martin Holub, když na posledním letošním turnaji vybojoval 2. místo ve dvouhře i ve čtyřhře na turnaji o Pohár Lucie Hradecké v Praze.

16.9. Martinu Holubovi se podařilo se spoluhráčem M. Podrábským zvítězit letos již na třetím turnaji ve čtyřhře, tentokrát v Č. Kostelci.

3.9. V kvalitních výkonech pokračuje Barča i se začátkem školního roku. V České Skalici našla přemožitelku až ve finále. Gratulujeme ke 2. místu ve dvouhře a 3. místu ve čtyřhře.

28.8. Nečekaně nás opustil dlouholetý aktivní člen Zdeněk Ponka. V minulých letech se velkou měrou podílel na fungování klubu a zásadně se zasloužil o současný stav areálu.

27.8. Předposlední prázdninový víkend se turnajů zúčastnili Tomáš Polívka a Bára Ševcová. Oba shodně získali ve svých kategoriích 3. místa ve dvouhře.

20.8. Tomáš Polívka obsadil 2. místo ve dvouhře na turnaji mužů v Kvasinách. Pro zranění bohužel nemohl nastoupit do finálového zápasu

19.8. Andrea Tobišková vyhrála se spoluhráčkou  M. Beladovou čtyřhru na turnaji dorostenek v Č. Kostelci. Ve dvouhře získala 3. místo.

5.8. Postupné herní zlepšení potvrdila Barča Ševcová na LTC Hr. Králové, kde vybojovala 2. místo ve dvouhře a zároveň i ve čtyřhře. Tímto získala v letošní sezóně již své 13. medailového umístění.

22.7. Svoji sbírku úspěchů obohatil Martin Holub o vítězství ve čtyřhře na turnaji v Trutnově.

15.7. Gratulace míří k naší spoluhráčce Karolíně, jenž porodila dceru. Oběma přejeme vše nej a Káje brzký návrat na kurty.

15.7. O víkendu zaznamenali pěkné úspěchy naši mladší žáci. O ty nejvýraznější se zasloužila Barča, která vybojovala na turnaji v Ústí nad Orlicí tituly ve dvouhře i čtyřhře. Ve Dvoře Králové získal Martin Holub 2. místo ve čtyřhře a Honza Nosek 3. místo ve čtyřhře.

8.7. Báře Ševcové se zadařilo na turnaji v Chrudimi, kde se spoluhráčkou Terezou Schejbalovou celkově zvítězila ve čtyřhře. Celkově tak letos získala již třetí titul.

6.7. Na turnaji mužů v Jaroměři se podařilo Tomáši Polívkovi postoupit ve dvouhře do semifinále a získat 3. místo

1.7. Na prvním letním turnaji po mistrákách zabojovala Bára (hlavně ve čtvrtfinále) na turnaji v Chocni, kde obsadila 3. místo ve dvouhře.

22.4. Barča Ševcová zvítězila se spoluhráčkou V. Ševečkovou (TC HK) ve čtyřhře na meziokresních přeborech ml. žákyň KH kraje. Gratulujeme.

11.3. Martin Holub vybojoval se svým spoluhráčem M. Podrábským ze Sp. Úpice 1. místo ve čtyřhře na turnaji ml. žáků v Trutnově.

25.2. Dalším 3. místem ve dvouhře z turnaje v Letohradě se může pochlubit Bára Ševcová

11.2. Vítězstvím ve čtyřhře a 3. místem ve dvouhře na turnaji v Novém Městě potěšila Bára Ševcová

28.1. Bára Ševcová získala 3. místo ve čtyřhře na turnaji ml. žákyň na TC Hr. Králové

21.1. Výrazného úspěchu dosáhl na svém prvním turnaji mezi mladšími žáky M. Holub. V žamberecké haly, v konkurenci 22 hráčů obsadil 3. místo ve dvouhře a 2. místo ve čtyřhře.

10.11. Mimořádného úspěchu dosáhla dlouholetá ikona našeho klubu pan Michal. Dnes v časných ranních hodinách se mu narodila dcera Katka (hlavně díky přítelkyni Petře). Všem tímto přejeme spokojený rodinný život a Michalovi hodně zdaru při výchově.